Yeni Hint dizisi Aladdin Konusu Oyuncuları

Yeni Hint dizisi Aladdin Konusu Oyuncuları
Aladdin Naam Toh Suna Hoga başrollerini Siddharth Nigam Avneet Kaur'un paylaştığı hint dizisi Aladdin'in konusu oyuncuları

Yeni başlayacak olan hint dizisinin Tam Adı: Aladdin Naam Toh Suna Hoga'dır.
Hint dizisi kanal 7 ekranlarında değil Tv360'da gösterime girecek. 
Türü: Fantastik, Aksiyon, Romantizm, Komedi, Macera
Dizi Aladdin ve Sihirli Lambası adlı Binbir gece masallarına dayanıyor. 
Seneryosunu: Aanchal Aggarwal Vasani yazmıştır. 
Yönetmenleri: Maan Singh
Amandeep Singh
Kushal Awasthi
Vighnesh Kamble
Müzik bestecisi: Souvyk Chakraborty
Bölüm sayısı: 422
Bölüm süresi: 23 dk
Dizi 21 Ağustos 2018 Tarihinde gösterime girdi.
Hindistanda hala devam eden dizi corona virüs nedeni ile çekimlere ara verdi.

Aladdin hint dizisinin konusu 
Prenses Yasemine Aşık olan hırsız Aladdin'in Sihirli Lambayı bulması ve cin ile arkadaş olması ile başlıyor. Daha sonra kötü olan zafer ve Lambanın yaratıcısı olan şeytani büyücü Mallika'yı yenmek için uğraşıyor.

Daha fazla detay verecek olursak. Güçlü ve kötü bir büyücü olan Mallika, dünyayı ele geçirmeyi planlıyor. Hizmetçisi Hassanı, onu taşa dönüştürmekle korkutuyor. Ancak hasan bir Genie'ye dönüşüyor ve bir lambaya hapsoluyor. Siddharth Nigam Kimdir? Dini Sevgilisi Aladdin hint dizisinde Aladdin karakterini canlandıran oyuncu Siddharth Nigam boyu, kilosu, yaşı, hobileri

500 yıl sonra Bağdat'ta Aladdin adında bir çocuk doğuyor. O iyi kalpli bir delikanlıdır. En büyük hayali Bağdat Prenses Yasmine ile tanışmak. Bağdat'ın şeytani Veziri Zafar onu bir genin lambasını altın para karşılığında bulmasını ister ve onu görevlendirir. Ancak Aladdin bir mağarada sıkışıp kalır. Lambayı bulur ve onu ovalar Lambanın içinden cin çıkar. Cine ginu adını verir. Zafar lambayı Alaaddin'den çalmaya çalışıyor ama başarısız oluyor.

Aladdin, Bağdat sokaklarında bir dizi görev için dolaşır. Prenses Yasmine de vatandaşların arasında normal halk kıyafetleri ile dolaşır. İkili birbirleriyle çarpışır. Yasmine kendini Sana olarak tanıtır. 
Başlangıçta iyi anlaşamıyor olsalarda zamanla yakın arkadaş oluyorlar ve birbirlerine aşık olurlar. Bu arada Aladdin hala yaseminin gerçek kimliğini bilmiyordur.

Zafar Yüzüklerin Cinini bulur. Onun yardımı ile Ginu'yu bulur ve onu kötü birine çeviri. Sultan'ı yani Yasemin'nin babasını öldürür, bunun sorumlusu olarakta Aladdin'i gösteriri. Zafar Yüzüklerin cinine ihanet eder. Kalbi kırılmış olan yasemin kimliğini açıklar ve Aladdinin diri diri gömülmesini emreder. Balika Vadhu İkimizin Yerine'de Anandi karakterini canlandıran oyuncu Toral Rasputra yeni dizisini bıraktı ama neden?

Bir yıl sonra Aladdin'in hala hayattadır. Yüzüklerin cinini bulur ve Zafar'ın suçlarını ögrenir. İntikam almaya yemin eder ve kendisine Ali adını verir.  Ali ve Cin iki hazine daha bulur. Yasemin ise artık soğuk kalpli biri olmuştur. Ali Bağdat'a gelir ama Aladdin olarak değil bir işadamı olarak.

Zafar'ı kötülüklerini açığa çıkarma planları başarısız olur. Herkes Aladdin'i suçlu görürken, Aladdin'in kuzeni ve Yasemin zamanla onun masumiyetini kabul eder. Yasemin daha sonra eski haline geri döner ve  Aladdin'e yardım etmeye karar verir. Alaaddin ve Yasemin birbirlerine olan sevgilerini itiraf ederler. Birlikte Cini eski iyi haline döndürürler ve Aladdin annesiyle tekrar bir araya gelir.

Zafar, Ali'nin sırrını öğrenir. Kız kardeşinin yardımı ile Aladdin'e yardım edenleri yakalar. Aladdin, Cin'i geri alır ve ailesinin yardımıyla lambayı çalar. Birlikte Zafar'ın suçlarını Bağdat'ın önünde ortaya çıkarır. Zafar ve kız kardeşi oradan kaçmayı başarır. Zafar Mallika kimliğine bürünerek tekrar gelir.

Bir ay sonra Aladdin Yasemine evliliğe teklifinde bulunuyor  Ve bu haber Bağdata herkes tarafından  kutluyor. Mallika, Yasemin'in uzaktaki teyzesi kılığına giriyor ve Bağdat'a geliyor. Cin'in güçlerini engeller.

Malesef gidişatın devamını getiremiyorum çünkü dediğim gibi gösterinin çekimleri corona virüs sebebi ile durdu. Aladdin dizisi Türkiye'de 1.5 saat olarak gösterime girecek. Ve 28, 30 Temmuz da dizinin son bölümü yayınlanacak. Evet son bölümü diyorum çünkü  dizi hindistanda devam etsede türkiye de yeni bölümleri yayınlanmayacak.

Aladdın Başrol oyuncuları 
Aladdin olarak Siddharth Nigam
Yasemin olarak Avneet Kaur
Zafar olarak Aamir Dalvi 
Cin olarak Nausheen Ali Sardar oyuncu değişikliğinden sonra cini Debina Bonnerjee canlandırıyor 
Aladdin'in Annesi Rukhsar olarak Smita Bansal 
Gulbadan olarak Vikas Grover 
Piddi olarak Farmine Parvez
Yorumlar :
Henüz yorum yok
Ad ve Soyad
Yorumunuz